opona zwijana duro

Motocykliści czy kierowcy przeróżnego typu aut bezbłędnie wiedzą, że żeby móc napełniać się swoim pojazdem w czasie sezonu (czy to letniego, czy też zimowego), należy go słusznie przygotować. Dużo osób niemniej jednak nie stosuje tożsamej zasady w stosunku do rowerów, a to znaczny błąd. Rower, jednakowo jak inne środki lokomocji, potrzebuje uwagi swojego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w czasie przeróżnych przejażdżek i rowerowych wypraw.

Opony rowerowe 26 duro

Chociaż rower to nie auto ani motocykl, toteż lista prac, jakie musimy zrealizować w trakcie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co powinniśmy zatroszczyć się przed zaczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto uczynić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest uszkodzony, nadmiernie luźny lub też nadmiernie naciągnięty – należy go dobrze naciągnąć. Prócz tego należy go nasmarować specjalnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – oprócz tradycyjnego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odnajdziemy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie żądają wymiany. W przypadku pęknięć lub też nadmiernego zużycia bieżnika – opony trzeba wymienić. Nie chcemy przecież, żeby podczas dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma obfity wpływ na bezpieczeństwo jazdy, wskutek tego należy uczynić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką należałoby sprawić luz nadrzędnych śrub konstrukcji roweru, a gdy odnajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Do tego należałoby uczynić elementy oświetlenia – chcemy jakkolwiek być widoczni na drodze.

To bazowa lista czynności, które wypada zrealizować przed pierwszą przejażdżką. Po zimie należałoby także rower całkowicie umyć i pokryć ochronnymi specyfikami – to właśnie dzięki temu będzie lepiej chroniony podczas całego sezonu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *