Ćwiczenia na mięśnie dna miednicy

Coraz więcej dam, jakie rodziły swoje dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne kłopoty z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to komplikacje z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco swoje miejsce po porodzie.

ćwiczenia mięśni dna miednicy

Do niedawna był to temat tabu i mało jaka z pań decydowała się mówić o swoich przeszkodach po porodzie. Niejednokrotnie wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Dzisiaj jednakże lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, także w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się skutki porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Zazwyczaj u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha oraz komplikacje ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą i niektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, jednakże znaczący odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć wybitnie błyskawicznie po porodzie. Im prędzej jest taka szansę, tym odpowiedniej, albowiem ćwiczenia przynoszą wówczas poprawniejsze wyniki. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się przeróżnego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w dobry sposób kurczyły. Poza tym, niesłychanie ważną kwestią są także treningi oddechowe, jakie wypada następnie jak najczęściej powtarzać. Ponadto, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która ma pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest w głównej mierze paniom, które miały więcej porodów. Mogą niemniej jednak z niej korzystać też panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli wyłącznie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Wybitnie szybko zezwala ona powrócić do normy oraz czuć się poprawnie. Wiele pacjentek deklaruje, że dzięki takim ćwiczeniom są w ostateczności w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub ewentualnie niedogodności bólowe. Doktor ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest także szansę skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach osobistej opieki rekonwalescencyjnej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *